Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.
  • Nebyly nalezeny žádné záznamy.

21. výroční konference Forum 2000

8 října, 201710 října, 2017

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás informovali o připravované 21. výroční konferenci Forum 2000 s názvem „Jak posílit demokracii v nejisté době“, která se uskuteční ve dnech 8.–10. října 2017 v Praze a v dalších středoevropských městech.

Demokratický svět se ocitá na křižovatce. Důvěra v demokratické instituce klesá a víra v demokracii samotnou slábne. Demokratické procesy se po celém světě paradoxně obrací proti základním principům demokracie. V globálním konkurenčním ideologickém prostředí ztrácejí tradiční liberální myšlenky sebejistotu. Znamená to, že se demokracie vyčerpala? Jsme na začátku období přechodu? K čemu? Budeme v blízké budoucnosti čelit změně celého systému? Dostává se demokracie mimo kontrolu? Je vůbec schopna reflektovat změny ve společnosti a technologický vývoj?

Mezi diskutujícími z řad významných osobností z celého světa budou bývalý rakouský prezident Heinz Fischer, kníže Albert II. Monacký, saudskoarabská aktivistka Manal Al-Sharif nebo profesorka islámských a mezináboženských studií Mona Siddiqui.

Registrace bude zahájena 1. srpna 2017 a je možná pouze on-line.

Více informací bude k dispozici na našich webových stránkáchFacebooku a Twitteru.

Těšíme se na setkání s Vámi.
Se srdečným pozdravem

Nadace Forum 2000

Podrobnosti

Zahájení:
8 října, 2017
Ukončení:
10 října, 2017
Webová stránka:
http://www.forum2000.cz/projekty/21-vyrocni-konference-forum-2000