Europeum – pozvánky na akce: Dezinformace a evropské volby 2019, Dezinformace a fake news

POZVÁNKA: Dezinformace a fake news [Hradec Králové]

Zveme Vás na workshop “Dezinformace a fake news”, který pořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM spolu s platformami KohoVolit.eu a Demagog.cz. Akce proběhne ve středu 11. září od 17:00 do 20:00 na půdě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové (místnost S2155).

Na setkání s tématem Dezinformace se budeme bavit o současném informačním světě, orientaci v médiích i o tom, jak informace rychle a efektivně ověřit. Orientace v současné informační změti je občas složitá a workshop představí způsoby, jak rozpoznat falešné informace a jak nenaletět na chytlavý mediální obsah. Zároveň představí některá specifika debaty kolem voleb do Evropského parlamentu. Workshop povede Lenka Chudomelová, lektorka — socioložka, která působí v Demagog.CZ

Počet účastníků je omezen, a proto Vás žádáme o zodpovědnost při potvrzení účasti. Občerstvení je zajištěno.

Pro závazné přihlášení použijte odkaz bit.ly/WorkshopDezinformace1 nebo nás kontaktujte na europeum@europeum.org.

Událost najdete také na Facebooku.

Dezinformace a evropské volby 2019 [Hradec Králové]

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, KohoVolit.eu a Demagog.cz Vás srdečně zvou na workshop ”Dezinformace a evropské volby 2019”, který se uskuteční ve čtvrtek 12. září 2019 od 17:00 do 20:00 v budově Farmaceutické fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy (místnost S2155).

Jak dezinformace ovlivnily volby do Evropského parlamentu v Česku a dalších evropských zemích? Jaké jsou nejnovější trendy ve výzkumu dezinformací? A jak se proti dezinformacím bránit?  Na tyto a další otázky odpoví Jonáš Syrovátka, výzkumník z Prague Security Studies Institute, který se problematikou dezinformací zabývá od roku 2016.

Počet účastníků je omezen, a proto Vás žádáme o zodpovědnost při potvrzení účasti. Občerstvení je zajištěno.

Pro závazné přihlášení použijte bit.ly/WorkshopDezinformace2 nebo nás kontaktujte na europeum@europeum.org.

Událost najdete také na Facebooku.

Těšíme se na Vaší účast!