EUROPEUM Newsletter

NEWSLETTER 19. – 30. září 2016

Výběr toho nejzajímavějšího za poslední dva týdny.

POLICY PAPER: The EU Emissions Trading System: Time for a radical overhaul?

Kateřina Davidová a Christian Kvorning Lassen se ve svém nejnovějším policy paperu věnují analýze systému EU pro obchodování s emisemi a navrhují řadu doporučení s ohledem na jeho současnou revizi.

Zjistit více

V MÉDIÍCH: EurActiv.cz: citace v článku Tři rytíri ve zbroji. Kdo jsou evropští vyjednávači pro brexit?

V článku “Tři rytíři ve zbroji. Kdo jsou evropští vyjednavači pro brexit?” českého Euractivu byla citována naše výzkumná spolu-pracovnice Tereza Novotná.

Zjistit více

DEBATA: Café Evropa: Mocný muž na Bosporu (EU a Turecko)

V úterý 27. září se uskutečnila deváta debatu z cyklu Café Evropa. Hosté Lucia Najšlová a Tomáš Pojar budou debatovat na téma “Mocný muž na Bosporu (EU a Turecko)”.

Zjistit více

PROJEKT: European Summer School 2016

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM uspořádal ve dnech 16. – 27. července již 14. ročník mezinárodní letní školy zaměřené na aktuální otázky evropské integrace.

Zjistit více

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: 
Výzkumný pracovník

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM vyhlašuje výběrové řízení na pozici “Výzkumný pracovník” se specializací na institucionální otázky EU, hospodářskou a měnovou unii, eurozónu, otázky vnitřního trhu anebo energetickou bezpečnost EU či evropskou digitální agendu EU a střední Evropy.

Zjistit více

ANALÝZA: Dopad místních referend na politickou angažovanost v českých obcích v letech 2002-12

Tomáš Dvořák, Jan Zouhar a Jakub Novák přináší ve své analýze výsledky unikátního výzkumu, který poprvé v českém kontextu zjišťoval, jaký má přímá demokracie v České Republice na lokální úrovni vliv na další politickou angažovanost občanů.

Zjistit více

EUROPEUM Brussels Office

V návaznosti na dlouhou historii Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM v Praze jsme v lednu 2016 otevřeli naši kancelář v Bruselu. EUROPEUM se stalo prvním think-tankem ze střední Evropy, který otevřel pobočku i v srdci Evropské unie. Naší motivací bylo sledovat diskuse o politice EU z bezprostřední blízkosti a přispívat k nim skrze posílení hlasu České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy v Bruselu. Zároveň bychom chtěli využít naší přítomnosti v Bruselu k posílení diskuse o EU v našem regionu. Toho bychom chtěli dosáhnout prostřednictvím výzkumu vedeného odborníky z Bruselu, kteří přinášejí svou perspektivu na místní události, na spolupráci s médii, atd.

Více informací