EUROPEUM Newsletter

REPORT: Migration crisis and crossborder cooperation in Central & Eastern Europe

Ve středu 2. listopadu se uskutečnila debata pod názvem ”Migration crisis and crossborder cooperation in Central & Eastern Europe”, ze které je nyní dostupný report (v anglickém jazyce). Diskuze se zúčastnili Zora Hesová, Magda Faltová a náš Christian Kvorning Lassen. Moderovala Kateřina Davidová.

Zjistit více

NÁRODNÍ KONVENT O EU: Doporučení

Diskuze v rámci kulatého stolu Národního konventu o EU vycházela z podkladového materiálu na téma střednědobé revize Víceletého finančního rámce, finančního plánování EU po roce 2020 a princip European Added Value, který vypracoval tým autorů Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM ve složení Radomír Špok, Lubor Lacina a Zuzana Kasáková. Z této diskuze vzešlo šest doporučení.

Zjistit více

PUBLIKACE: Joint Solutions for Common Challenges  in Central Europe: Cross-Border Cooperation in the  Refugee Crisis

Naši výzkumní pracovníci Christian Kvorning Lassen a Kateřina Davidová se zapojili do projektu s názvem “Joint Solutions for Common Challenges in Central Europe: Cross-Border Cooperation in the Refugee Crisis” koordinovaného rakouským institutem Die Österreichische Gesellschaft für Europapolitik (ÖGfE).

Zjistit více

BLOG: Donald Trump is the President of the United States – what happens next?

Christian Kvorning Lassen se ve svém blogu dívá do budoucnosti Spojených států amerických s D. Trumpem v prezidentském křesle.

Zjistit více

V MÉDIÍCH: Radiožurnál: Brexit musí projít parlamentem, rozhodl britský soud

Náš ředitel Vladimír Bartovic byl hostem Radiožurnálu, kde komentoval rozhodnutí londýnského vrchního soudu, že souhlas britské vlády k aktivaci článku padesát Lisabonské smlouvy nestačí. Formální odchod Velké Británie z EU musí posvětit také parlament.

Zjistit více

PROJEKT: Civil Servant Mobility Program: Školský management

V říjnu jsme hostili studijní cestu v rámci Programu mobility úředníků veřejné správy, Tématem byl školský management a v rámci projektu do Prahy přijeli čtyři ředitelé škol z různých ukrajinských regionů a dva zástupci místních samospráv, kteří se věnují agendě školství.

Zjistit více

EUROPEUM Brussels Office

V návaznosti na dlouhou historii Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM v Praze jsme v lednu 2016 otevřeli naši kancelář v Bruselu. EUROPEUM se stalo prvním think-tankem ze střední Evropy, který otevřel pobočku i v srdci Evropské unie. Naší motivací bylo sledovat diskuse o politice EU z bezprostřední blízkosti a přispívat k nim skrze posílení hlasu České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy v Bruselu. Zároveň bychom chtěli využít naší přítomnosti v Bruselu k posílení diskuse o EU v našem regionu. Toho bychom chtěli dosáhnout prostřednictvím výzkumu vedeného odborníky z Bruselu, kteří přinášejí svou perspektivu na místní události, na spolupráci s médii, atd.

Více informací