EUROPEUM Newsletter

NABÍDKA: Stáže – únor 2019

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM vyhlašuje výběrové řízení na stážistické pozice v organizačním a komunikačním týmu s nástupem od února 2019. Uzávěrka je již tuto neděli!
Zjistit více

POZVÁNKA: Café Evropa: Vztahy Ruska a EU–kde je možné najít společnou řeč?

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa, které pořádá Evropská komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM Institute for European Policy. Tentokrát se uvidíme 31. ledna 2019 od 18:30 v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1).
Zjistit více

PUBLIKACE: Populism in Central Europe 2018

Společně s Austrian Society for European Politics, Center for European Neighborhood Studies pod Central European University, Fakulty sociálních věd Univerzity v Ljubljaně a GLOBSEC Policy Institute v Bratislavě jsme organizovali projekt, který zkoumal důvody využití ”anti-evropské” rétoriky ze strany politických a sociálních aktérů. Finální report je nyní k dispozici.
Zjistit více

PUBLIKACE: Western Balkans in the loop: Reshaping regional cooperation in times of uncertainty 

Gentiola Madhi sepsala analýzu v rámci programu Think Visegrad Non-V4 Fellowship, ve kterém zkoumá aktuální stav regionální spolupráce na Západním Balkáně.
Zjistit více

ČT24: Mayová získala důvěru

Vít Havelka byl hostem Studia 6 ČT, kde komentoval situaci kolem brexitu v souvislosti s včerejším hlasováním o nedůvěře vládě.
Zjistit více

INFO.CZ: Brexit se odloží. Paralyzovaná Británie jinak z EU vypadne bez dohody, říká pro INFO.CZ expert  

Vladimír Bartovic komentoval proINFO.CZ hlasování o brexitové dohodě.
Zjistit více