EUROPEUM Newsletter

NEWSLETTER 3. – 14. října 2016

DOTAZNÍK: Výstupy a aktivity EUROPEA a jejich viditelnost

Před více než rokem EUROPEUM představilo svou novou vizuální prezentaci. Rádi bychom znali Váš názor a Váš celkový pohled na provedené změny. Děkujeme za Váš čas, ceníme si ho!

Zjistit více

PROJEKT: Prague European Summit 2016 spot & videa

Připomeňte si letošní konferenci Prague European Summit, která se uskutečnila v Praze ve dnech 6.-8. června v nádherných prostorách Lobkowiczkého paláce.

Zjistit více

POZVÁNKA: Café Evropa: Klání o Bílý dům – co nás čeká po prezidentských volbách v USA?

Přijměte pozvání na desátou debatu z cyklu Café Evropa, která se uskuteční 26.10. Hosté Daniel Anýž a Petr Kolář budou debatovat na téma “Klání o Bílý dům – co nás čeká po prezidentských volbách v USA?”.

Zjistit více

NÁRODNÍ KONVENT O EU:  revize Víceletého finančního rámce a aplikace principu European Added Value

Dne 14. října se v rámci projektu Národní konvent o EU uskutečnil kulatý stůl, jehož bylo EUROPEUM odborným garantem, a který se zabýval revizí Víceletého finančního rámce a aplikací principu European Added Value.

Zjistit více

ECFR: Keeping Europeans Together: Assessing the State of EU Cohesion

Ředitel Vladimír Bartovic přispěl jako jeden z národních výzkumníků k publikaci Keeping Europeans Together: Assessing the State of EU Cohesion vydávané think tankem ECFR. Jeho příspěvěk představuje pozici České republiky v rámci posuzování stavu evropské soudržnosti.

Zjistit více

CEPA Forum 2016: 
The View at 25: Visegrád’s silver anniversary

Polský institut Center for European Policy Analysis (CEPA) připravil k 25. výročí spolupráce Visegrádské skupiny publikaci, ve které texty čtyř expertů odpovídají na otázky ohledně budoucnosti V4. Pohled České republiky zprostředkoval náš vedoucí výzkumu Martin Michelot.

Zjistit více

EUROPEUM Brussels Office

V návaznosti na dlouhou historii Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM v Praze jsme v lednu 2016 otevřeli naši kancelář v Bruselu. EUROPEUM se stalo prvním think-tankem ze střední Evropy, který otevřel pobočku i v srdci Evropské unie. Naší motivací bylo sledovat diskuse o politice EU z bezprostřední blízkosti a přispívat k nim skrze posílení hlasu České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy v Bruselu. Zároveň bychom chtěli využít naší přítomnosti v Bruselu k posílení diskuse o EU v našem regionu. Toho bychom chtěli dosáhnout prostřednictvím výzkumu vedeného odborníky z Bruselu, kteří přinášejí svou perspektivu na místní události, na spolupráci s médii, atd.

Více informací