EUROPEUM Newsletter

POZVÁNKA: Café Evropa v regionech – Hradec Králové: Současný vývoj migrační krize
Přijměte pozvání na druhou debatu z cyklu Café Evropa v regionech, která se uskuteční ve středu 5. dubna od 16:30 v café Na kole (Velké náměstí 24, Hradec Králové). Hosté Jaroslav Plesl a Martin Rozumek budou debatovat na téma “Současný vývoj migrační krize”.
Zjistit více

EASTERN MONITOR: Western Balkans – last call to avoid permanent stagnation? 2016 Progress Reports Assessment
Christian Kvorning Lassen sepsal další příspěvek do série EASTERN MONITOR analyzující dokument 2016 Progress Reports, který byl vydán Evropskou komisí v rámci jejího ‘balíčku rozšiřování’ EU.
Zjistit více

ČT24 90′: Nizozemci volí nový parlament
Náš výzkumný pracovník Michal Vít byl hostem ve zpravodajském pořadu 90′ ČT24, kde komentoval průběh nizozemských parlamentních voleb.
Zjistit více

POLICY BRIEF: Central Europe: The Death of Dreams?
Michal Kořan vypracoval v rámci projektu Think Visegrad Policy Brief, ve kterém zkoumá pozici států Střední Evropy z pohledu liberální demokracie a jejich postavení v rámci Evropské unie s ohledem na postoje jejich současných politických představitelů.
Zjistit více

ČRo Radiožurnál: nizozemské parlamentní volby
Náš výzkumný pracovník Michal Vít byl hostem pro ČRo Radiožurnál, kde komentoval výsledky nizozemských parlamentních voleb.
Zjistit více

POLICY BRIEF: The Changing Balance of Power in the EU after the British Referendum – V4 Capacities and Opportunities
Zsuzsanna Csornai vypracovala v rámci projektu Think Visegrad analýzu rozložení sil v rámci Evropské unie mezi členskými státy. Studie v rámci analýzy konceptů rozdělení kapacity moci a vyjednávací síly vychází z teorie realismu.
Zjistit více