EUROPEUM Newsletter

POZVÁNKA: Café Evropa v regionech – Pardubice: Česká republika a euro

Rádi bychom vás pozvali na naši další debatu z cyklu Café Evropa. Pozvání přijali Oldřich Dědek a Miroslav Novák, kteří se budou věnovat problematice přijetí eura v České republice. Debata se uskuteční ve středu 6. prosince od 16:00 v Evropa Restaurant & Pub (Pernštýnské náměstí 54, Pardubice).
Zjistit více

POZVÁNKA: Café Evropa v regionech – České Budějovice: Dvojí kvalita potravin

Srdečně vás zveme na další debatu z cyklu Café Evropa v regionech, která se tentokrát uskuteční v Českých Budějovicích. Radka Maxová a Lukáš Zelený budou diskutovat o problému dvojí kvality potravin. Debata se uskuteční 14. prosince od 17:00 v kulturním klubu Horká Vana (Česká 222/7, České Budějovice).
Zjistit více

REPORT: Prague Climate Talks: Renewable energy in the V4

V pondělí 6. listopadu 2017 se konala další diskuze z cyklu Prague Climate Talks, tentokrát zaměřená na problematiku obnovitelných zdrojů v zemích Visegrádské skupiny. Report je nyní k dispozici. 
Zjistit více

PUBLIKACE: A Breath of Fresh Air, or the Winds of Change? CFSP after Brexit and Strategic Challenges for the Czech Republic.

Monika Brusenbauch Meislová vypracovala nový policy paper věnující se evropské bezpečnostní a zahraniční politice, kterou dává do kontextu s odchodem Velké Británie z EU a analyzuje z toho plynoucí důsledky pro Českou republiku.
Zjistit více

RTVS: Francie dva roky po teroristických útocích

Náš Martin Michelot komentoval pro slovenskou televizi RTVS situaci ve Francii, která si včera připomněla druhé výročí teroristických útoků v Paříži.
Zjistit více

THE DEMOCRAT: Znovuzvolení Miloše Zemana je zásadní pro to, aby mohl Babiš vládnout bez důvěry parlamentu

Zuzana Stuchlíková z naší bruselské kanceláře komentovala pro portugalský časopis “The Democrat” povolební situaci v České republice.
Zjistit více