EUROPEUM Newsletter

POZVÁNKA: Café Evropa: Sociální média – jak ovlivňují volby?

Přijměte pozvání na devatenáctou debatu z cyklu Café Evropa. Hosté Alžběta Králová a Jindřich Šídlo budou debatovat na téma “Sociální média – jak ovlivňují volby?”, která se uskuteční ve středu 22. listpadu od 18:00 v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1).  
Zjistit více

NÁRODNÍ KONVENT O EU: Budoucí podoba víceletého finančního rámce a kohezní politiky po roce 2020

Dne 3. listopadu se uskutečnil kulatý stůl v rámci projektu Národní konvent o EU. Tentokrát bylo tématem společné evropské finance a jejich budoucnost, ale také budoucnost kohezní politiky Evropské unie, jako je rozvoj zaostávajících regionů, či ekonomická konvergence.
Zjistit více

REPORT: Severní Korea a růst napětí s přicházející globální krizí: Může EU zasáhnout?

V úterý 10. října 2017 se pořádal seminář na téma ”Severní Korea a růst napětí s přicházející globální krizí: Múže EU zasáhnout?” Naše Tereza Novotná se zůčastnila celého semináře a připravila z něho krátky report.
Zjistit více

HN: Na vládě by se měly podílet jen demokratické strany. Věřím, že Babiš si je vědom rizik spojení s SPD, říká eurokomisařka Jourová

Náš Vladimír Bartovic komentoval pro Hospodářské noviny jak by budoucí složení vlády mohlo ovlivnit vztahy České republiky s EU.
Zjistit více

FEPS: Z Paříže do Prahy: ponaučení pro sociální demokraty?

Náš zástupce ředitele Martin Michelot připravil analýzu výsledku voleb ČSSD ve spojitosti s výsledky voleb sociálních demokratů ve Francii.
Zjistit více

MINERVA: Volby v Česku – největší úspěch populismu od Brexitu

Náš výzkumný pracovník Christian Kvorning Lassen přispěl se svým komentářem o povolební situaci v České republice pro norský server Minerva.
Zjistit více