EUROPEUM: event

Národní seminář k tématu zachytávání a ukládání CO2 do geologických struktur (CCS)

v  České republice úspořádaný v rámci projektu 
,,Building momentum for the long-term CCS deployment in the CEE region”. 

Seminář se uskuteční v pondělí 20.6.2022 v čase od 14:00 do 16:00 a můžete se ho zúčastnit přímo přes Zoom (s možností se zapojit do diskuze), anebo ho sledovat živě skrze facebookovou stránku Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM. V případě, že webinář nestihnete, záznam naleznete na facebookové stránce Institutu. 

Celý seminář bude probíhat v češtině s výjimkou prezentace pana Bolesty z EK, který svou prezentaci přednese v angličtině. Tuto prezentaci ovšem poté okomentujeme v češtině pro případné zájemce. Rádi bychom také avizovali, že osobní účast bude možná cca pro 20 osob a proběhne v prostorách Pražského kreativního centra na Staroměstském náměstí.  V případě zájmu o prezenční účast, nás kontaktuje na e-mailu: avisnerova@europeum.org
Pokud se budete chtít účastnit webináře 20.6. na Zoomu, vyplňte, prosím, registrační formulář: https://bit.ly/3xfux3V

Seminár sa také uskutoční vo štvrtok 23.6.2022 od 14:00 do 15:30 online prostredníctvom Zoom (s možnosťou aktívneho zapojnenia sa do diskusie). Seminár bude taktiež vysielaný live na facebookovej stránke Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM. V prípade, že webinár nestihnete, záznam nájdete na stránke inštitútu na Facebooku.

V prípade záujmu o účasť na webinári 23. 6. vyplňte, prosím, registračný formulár: https://bit.ly/CCSSvk. Celý seminár bude prebiehať v slovenčine.

Vystoupení a prezentace 20. června:                                                                                            

  • Chris Bolesta, Evropská komise
  • Vít Hladík, Česká geologická služba
  • Martin Šauer, Ministerstvo životního prostředí
  • Tomáš Smejkal, Ministerstvo průmyslu a obchodu
  • Jan Hrdlička, ČVUT

Vystúpenia a prezentácie 23. června:                                                

  • Michal Jankulár/Zoltán Németh, Štátny geologický ústav Dionýza Štúra
  • Júlia Kotulová, Slovenská akadémia vied
  • David Kállay, Slovnaft

První fáze projektu “Building momentum for the long-term CCS deployment in the CEE región” má za cíl zmapovat stav a rozvoj technologií zachytávání a ukládání oxidu uhličitého (CCS / CCU) v střední a východní Evropě. Druhá fáze má za cíl doporučit kroky potřebné pro uplatnění této technologie v praxi. Webinář se bude věnovat této otázce zejména v kontextu České republiky a bude prezentovat výsledky první fáze výzkumu.