EUROPEUM: nové články & pozvánky

Democracy for better or for worse? Assessing Poland’s upcoming elections

Danielle Piatkiewicz ve svém článku hodnotí květnové prezidentské volby v Polsku, konající se během pandemie COVID–19.

REPORT: Jak koronavirus ovlivní budoucnost EU?

“Koronavirus ovlivňuje mimo jiné vyjednávání o podobě víceletého finančního rámce, které patřilo k hlavním letošním tématům. Evropská komise již naznačila, že je připravena případně vypracovat nový návrh rozpočtu, který by zohlednil situaci,” píše server Euroskop v reportáži z naší debaty “EU± // Co bude s EU po koronavirové pandemii?”

Magazín Reportér: Státy či EU? Kdo opravdu zaspal přípravy na koronavirovou krizi

Christian Kvorning Lassen napsal komentář do dubriky COVID debata magazínu Reportér o lednovém varování Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a nabídnutí pomoci členským státům ze strany Evropské unie. Členské státy EU se však považovaly za dostatečně připravné a nabídku EU odmítly.

POZVÁNKA: Café Evropa online: Západní Balkán a EU

Srdečně Vás zveme na další debatu ze série Café Evropa. Stejně jako debata předchozí, bude i tentokrát vysílána online z důvodu opatření proti koronaviru. Debata bude zaměřena na Západní Balkán a Evropskou Unii.

Prague Climate Talks 2020 – debaty o klimatické změně

I v roce 2020 pokračujeme s projektem Prague Climate Talks – platformou pro expertní diskuse na témata spojená se změnami klimatu. Nabízíme několik debat s odborníky a profesionály z relevantních oborů.