EU± // Co bude s EU po koronavirové pandemii?

Diskuze se koná již ve čtvrtek 2. dubna v 17:30. 
Sledovat ji můžete živě online na facebookové stránce Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM. Ke sledování nepotřebujete registraci na Facebooku a dotazy můžete pokládat do komentářů.

Pandemie nového typu koronaviru se v posledních týdnech dostala do Evropy. Ačkoliv členské státy reagovaly na riziko rozšíření viru zpočátku rozdílně, dnes se dá říct, že jejich přístup je velmi podobný – dočasná karanténa obyvatelstva a uzavření hranic. Takovéto kroky budou mít bezesporu velké politické a ekonomické důsledky a je možné, že po odeznění pandemie dojde k většímu ekonomickému šoku, než který představovala poslední ekonomická krize před 10 lety. Reakce členských států a samotné EU bude mít zásadní vliv na to, jak rychle se evropská ekonomika vzpamatuje z problémů.

Z tohoto důvodu se Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Katedra evropských studií IMS FSV UK ve spolupráci se Skautským institutem rozhodly uspořádat debatu o možných dopadech pandemie koronaviru na Evropskou unii. Až si sedne prach, bude nutné evropskou ekonomiku restaurovat, vytvořit nástroje, které v budoucnu zamezí vzniku pandemie a možná i přehodnotit samotné fungování EU.

Svůj pohled na současnou a budoucí situaci v Evropě Vám představí:

  • Ivo Šlosarčík, profesor, Katedra evropských studií, IMS, Fakulta sociálních věd UK
  • Štěpán Černý, vedoucí Sekce pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR
  • Filip Nerad, analytik, bývalý zpravodaj v Bruselu, ČRo Plus

Moderátorem debaty bude Tomáš Weiss, docent z Katedry evropských studií IMS Fakulty sociálních věd UK.

Debata je organizována s podporou Jean Monnet Chair TeDEUSS – Teaching and debating EU small states’ security na FSV UK a spolufinancována z programu Evropské unie Evropa pro občany.

 S veškerými dotazy nás můžete kontaktovat na adrese europeum@europeum.orgUdálost EU± naleznete také na Facebooku.