Eastern Partnership Initiative between Vilnius and Riga

AMO srdečně zve na prezentaci předběžných výsledků výzkumného projektu Important, Forgotten or Irrelevant? Stakeholders’ Survey on Post-Vilnius Eastern Partnership podpořeného Mezinárodním visegrádským fondem. Prezentace je oficiální doprovodnou akcí 6. výročního setkání Fóra občanské společnosti Východního partnerství a uskuteční se 20. listopadu v Batumi v Gruzii.

Během léta a podzimu 2014 AMO a partneří v zemích V4 a Východního partnerství prováděli mezi elitami zmíněných zemí a unijních institucí v Bruselu (Evropská komise, Evropská služba pro vnější činnost, Evropský parlament) průzkum zaměřený na jejich postoje k Východnímu partnerství, zejména 5 letům jeho existence a budoucím vyhlídkám. Mezi vybranými respondenty byli politici, úředníci, diplomaté, novináři, experti a pracovníci v nevládním sektoru.

Výsledky průzkumu by měly přinést hodnocení Východního partnerství a také představit očekávání spjatá s jeho budoucností. Záměrem veřejné prezentace v Batumi je sdílet dosavadní výsledky s představiteli zemí EU a Východního partnerství, a získat tak expertní zpětnou vazbu ještě před formálním zveřejněním analýzy založené na našem průzkumu.

Řečníci:

  • Vít Dostál, ředitel Výzkumného centra AMO, ČR
  • Václav Lídl, analytik Výzkumného centra, AMO, ČR

Diskutující:

  • Leila Alieva, prezidentka, Center for National and International Studies, Ázerbájdžán (tbc)
  • Rebecca Murray, výzkumná pracovnice, Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku – SFPA, Slovensko
  • Agnieszka Słomian, expert, The Kosciuszko Institute, Polsko
  • Aliaksandr Filipau, nezávislý expert, Bělorusko

Pracovní jazyk: angličtina

Čas a místo:
Čtvrtek, 20. listopad 2014, 19:00 – 20:30

Radisson Blue Hotel, Ninoshvili st. 1, Batumi, Gruzie

Kontakt: info@amo.cz