Dopady cen energií a SOTEU

Češi a dopady cen energií

V roce 2022 padal jeden cenový rekord energií a paliv za druhým a pocítily to i české domácnosti. Na některé energetická krize dolehla více, na některé méně. Analytik #AMOKlima Oldřich Sklenář se v nové studii podíval na to, kolik za energie platily různé domácnosti ještě před krizí a jak se zvýšení cen propsalo do jejich rozpočtů. 

Databáze expertek roste!

Naši Databázi expertek již určitě dobře znáte, ale co určitě nevíte je to, že příští týden na našich sítích spustíme kampaň, která má za cíl vybrat finanční prostředky na její chod.

Kromě toho, že se za příspěvek můžete těšit na náš krásný merch, jsme pro vás připravili  vzkazy významných českých osobností k tomu, proč je vyšší zastoupení žen ve veřejných debatách důležité.

Zkratka týdne: SOTEU

Pravidelný Projev o stavu Unie (SOTEU – State of the European Union) je důležitý moment, kdy se Evropská komise zodpovídá Evropskému parlamentu. Při této příležitosti předsedkyně Komise nastíní hlavní priority na následující rok, následuje debata s europoslanci. K aktuálnímu projevu dodala kontext Vendula Kazlauskas pro ČT24.