ČvT pomáhá v zahraničí i Česku v koronavirové krizi

Patrně vás zajímá, jak Člověk v tísni pomáhá v Česku v koronavirové krizi?

ODKLADY SPLÁTEK

V rámci pomoci ke zvládnutí aktuální mimořádné situace jsme dluhové help linky pro pomoc lidem, kteří se dostávají do dluhové, finanční a existenční tísně 774 392 950 (po-pá 9-18h).

Pracujeme aktuálně s cca 3 tisíci klienty. Poskytujeme pomoc v Praze a Středočeském kraji, na Ústecku, Liberecku, Karlovarsku, Chomutovsku, Plzeňsku, Olomoucku a Jesenicku (je možné se obracet na koordinátory sociální práce nejblíže bydlišti).

Připravili jsme Vzor návrhu na odklad exekuce pro lidi, kteří se dostávají do platební neschopnosti. Komunikujeme s největšími poskytovateli úvěrů a vyzýváme je k toleranci při možném zpoždění splátek.

ŠKOLA DOMA

Zpřístupnili jsme přes 270 filmů a metodických materiálů pro učitele a širokou veřejnost.

WEBINÁŘE (NEJEN) PRO UČITELE

Lektoři na portálu JSNS.cz také po dobu uzavření škol pravidelně publikují tipy a doporučení, jak s materiály v současné situaci pracovat.

Pro sebevzdělávání učitelů jsme zprovoznili on-line knihovnu, e-learning a pro učitele připravujeme speciální webináře.

DĚTI BEZ INTERNETU

Podporujeme domácí vzdělávání dětí, které nemají přístup k internetu.

Provedli jsme rozsáhlé šetření mezi rodinami sociálně znevýhodněných dětí a vydali sadu doporučení pro učitele a vzdělávací instituce, jak s těmito dětmi pracovat.

Rovněž intenzivně řešíme pomoc v zahraničí, v zemích, kde máme mise.

Mimo jiné jsme díky Vaší podpoře v Sýrii nakoupili v minulých týdnech 150 velkých stanů, hygienické balíčky pro 2200 rodin a 4107 dětí může chodit do školy.