Co nás mohou neziskovky naučit a co se samy mohou dozvědět? Zjistíte na NGO Marketu 2014

Může být neziskovka zisková? Jak chutná balkon? Kam chodí šnorchlovat vozíčkáři? Jaký dopad má váš odpad? Chcete vědět víc? Přijďte na NGO Market 2014, který se bude konat v pátek 25. dubna od 11.00 do 18.00 hodin v prostorách Národní technické knihovny v Praze.

Nadace Forum 2000 pořádá veletrh neziskovek již po patnácté. V rámci této jedinečné akce svou činnost představí více než 200 neziskových organizací z České republiky i zahraničí. Letošním ústředním tématem je vzdělávání v občanském sektoru, a to jak neziskových organizací samotných, tak i široké veřejnosti, která jejich činnost sleduje, zajímá se o ni a podporuje ji. Právě toto vzájemné sdílení zkušeností a propojování vytváří a posiluje občanskou společnost.

Vzdělaná občanská společnost se skládá z každého z nás: informovaných a aktivních občanů, kteří se na ní podílíme a vytváříme ji tak, aby byla skutečně obrazem toho, co potřebujeme. NGO Market tuto možnost nabízí nejen v samé podstatě setkání, tedy v rámci prezentací neziskových organizací, ale také prostřednictvím bohatého doprovodného programu pro všechny generace, ve kterém se snoubí zábava a rozšiřování obzorů.

Letošní přednášky, workshopy a diskuse vás například seznámí s inspirativními projekty mladých lidí a také prozradí, jak se dělá reklama v neziskovém sektoru. Uvidíte řadu zajímavých prezentací, mimo jiné ukázku staroegyptských rituálů, včetně mumifikace, nebo předvedení rukodělného zpracování konopí. Můžete se rovněž zúčastnit simulační strategické hry a zjistit, jak vznikají společenské elity a co znamená mít moc.

Nejmenší návštěvníci se na veletrhu prostřednictvím malování masek na obličej seznámí s africkými zvířaty a v Nemocnici pro medvídky hravou formou poznají průběh návštěvy u lékaře. Starší děti mohou zhlédnout lidskoprávní dokumentární filmy z programu Jednoho světa na školách.

To vše a mnoho dalšího bude po celý den probíhat v prostorách Národní technické knihovny v Praze, kde budete mít možnost nejrůznějšími způsoby proniknout do pestré činnosti neziskových organizací naživo a zblízka. Dobrovolnické centrum vám poskytne přehled o činnosti neziskovek a nabídne možnost zapojit se do jejich práce.

Více o programu veletrhu se dozvíte na www.ngomarket.cz, ve druhém čísle newsletteru NGO Marketu a také na Facebooku.