Čínský vliv v ČR a zpráva o činnosti AMO

Čínská chapadla v českém éteru?

“Názory, které se objevují, jsou výhradně pozitivní vůči Číně, čínské komunistické straně a vůbec nereagují na to, co se děje v české společnosti.“ Kam až sahají čínská chapadla v Česku? Na to v pořadu Vinohradská 12 odpovídala Ivana Karásková.

V souvislosti s novou tváří čínské propagandy jsme tento týden v úterý představili dvě zbrusu nové publikace z dílny projektu MapInfluenCE.

Zpráva o činnosti za rok 2022

Zveřejnili jsme Zprávu o činnosti spolku v roce 2022!  Dozvíte se v ní (mimo jiné):

  • Kolik mediálních výstupů za sebou mají naši analytici.
  • Kolik akcí jsme uspořádali.
  • Kdo všechno je součástí AMO.
  • Kdo jsou naši partneři – a mnohem více!

Fráze týdne

Obecně se jedná o diplomatické uznání, že existuje pouze jedna Čína a jedna čínská vláda. V rámci této politiky mají státy navazovat diplomatické vazby na nejvyšší úrovni pouze s Pekingem, ale vyhrazují si právo rozvíjet spolupráci i s Tchaj-wanem.

Kulturní tip

Nenechte si ujít jedinečnou výstavu “Necenzurováno”, zaměřenou na nezávislé polské umění 80. let 20. století.

Jde o polský ekvivalent tehdejší české neoficiální výtvarné scény, reagující na realitu Solidarity a výjimečného stavu z roku 1981. V prostorách Galerie Středočeského kraje (GASK) je představeno okolo sto třiceti děl šedesáti umělců, kteří v tomto období na protest proti vyhlášení výjimečného stavu bojkotovali kulturní politiku komunistických orgánů Polské lidové republiky.