Cena pro Klimatým a dění v Číně

#AMOKlima má cenu za komunikaci!

„Potřebujeme mluvit i o negativních dopadech dekarbonizace a jak během transformace chránit ty slabší a ohroženější. Jedna věc je stát za klimatickou vědou, která nám dává jasně nahlédnout hloubku krize. Druhá věc je nalézat východiska a brát do úvahy jejich společenské, ekonomické či ekologické implikace,” uvedli zástupci našeho klimatýmu při přebírání ceny za komunikaci klimatické změny za rok 2023.

Tuto cenu každoročně uděluje Informační centrum OSN v Praze a Učená společnost České republiky. 

Jménem celého AMO děkujeme za toto ocenění, které je velkým povzbuzením do naší další práce!

Vše, co chcete vědět o Číně na jednom místě

Ve světě se toho aktuálně děje opravdu mnoho a je jasné, že některé informace nám uniknou. Sledovali jste třeba nedávný americko-čínský summit v San Franciscu? Zajímáte se o události v Asii? Přehledně vše na jednom místě a v kontextu komentujeme na kanálu AMO Čína. Už ho sledujete?

AMO může přijet i do Vašeho města!

Cyklus našich přednášek pro veřejnost je v plném proudu a nebudeme zastavovat ani v roce 2024! Pokud si v lednu budete chtít udělat výlet, můžete přijet třeba do těchto měst:

Beroun: Martin Abel, 17. 1. – Podrobená česká krajina
Kutná Hora: Vendula Kazlauskas, 23. 1. – Estonsko, Lotyšsko a Litva: Jak se žije s Ruskem za zády?

Příbram: Vendula Kazlauskas, 24. 1. – Estonsko, Lotyšsko a Litva: Jak se žije s Ruskem za zády?

Stále nabízíme, že zdarma přijedeme do vašeho města a budeme s vámi diskutovat na vybrané téma.  Máme odborníky na vše od zelené dohody, přes východní Evropu, Írán, Pobaltí až po USA nebo Bělorusko.   Podívejte se na náš web a zjistěte více!