Café Evropa – Klání o Bílý dům

“Klání o Bílý dům – co nás čeká po prezidentských volbách v USA?”

Rádi bychom Vás pozvali na debatu z cyklu Café Evropa. Nový formát debat pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM.

Tentokrát se uskuteční debatní podvečer s názvem “Klání o Bílý dům – co nás čeká po prezidentských volbách v USA?”.

Debata se koná ve středu 26. 10. 2016 od 17:00Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1).

Pozvání přijali:

  • Daniel Anýž, redaktor, Newsweek, české vydání
  • Petr Kolář, bývalý český velvyslanec v USA

    Moderátorem debaty bude Viktor Daněk z Českého rozhlasu.

Pozvánku v PDF naleznete zde. Pro více informací navštivte facebookovou událost.

Registrace na debatu.

Prosím, vezměte na vědomí, že se z kapacitních důvodů pravděpodobně nebude možné zúčastnit debaty bez předchozí registrace.

Americké prezidentské volby se blíží a již 8. listopadu se občané USA vyjádří k budoucímu směřovaní Spojených států amerických. Voliči stojí před nelehkou volbou a jsou rozděleni do dvou nesmiřitelných táborů. Oba prezidentští kandidáti jsou navíc považováni za jedny z nejméně oblíbených adeptů na tento post v moderních dějinách Spojených států. Kampaně obou z nich provázejí silné a mnohdy kontroverzní výroky a průzkumy naznačují velice těsný výsledek. Kdo nakonec usedne v Oválné pracovně? Bude Hillary Clintonová v případě zvolení následovat kroky svého předchůdce? Můžeme naopak v případě Donalda Trumpa skutečně očekávat tak zásadní obrat americké politiky, o kterém mluví některá média? Jaký vliv bude mít výsledek těchto voleb na vztah Spojených států a Evropské unie, potažmo České republiky?

V případě dotazu piště na e-mail .