Bulletin Fora 2000, číslo 1, 2012


Právě vyšlo nové číslo bulletinu Fora 2000, ve kterém nadace vzpomíná na Václava Havla a Oldřicha Černého. V bulletinu se dočtete také o aktivitách Fora 2000 v posledních měsících loňského roku a dozvíte se o letošním NGO Marketu, jenž se uskuteční již za dva týdny. Bulletin vychází pouze v anglickém jazyce a stáhnout si ho můžete zde.

Toto vydání je věnováno zejména vzpomínkám na zakladatele Nadace Forum 2000 Václava Havla a dlouholetého ředitele nadace Oldřicha Černého, kteří nás nedávno opustili. Václava Havla a jeho odkaz si můžete připomenout prostřednictvím slov významných osobností i v souvislosti s přípravami letošní konference Forum 2000, jejíž téma Václav Havel ještě osobně navrhl.

Bulletin se dále vrací k průběhu říjnové konference Forum 2000 „Demokracie a právní stát“, které se zúčastnilo přes 160 delegátů. Řadu výstupů z diskusí a projevů, jež během konference zazněly, naleznete na webových stránkách Fora 2000 a již brzy vydáme také souhrnný konferenční sborník.

Druhou významnou událostí loňského roku byla prosincová návštěva Jeho Svatosti dalajlamy, který se v Praze naposledy setkal s Václavem Havlem. Spolu s íránskou nositelkou Nobelovy ceny míru Širín Ebadi a dalšími hosty se Jeho Svatost dalajlama zúčastnil diskuse o současné situaci demokracie a lidských práv v Asii a následně vystoupil s veřejnou přednáškou, kterou si živě i online vyslechly tisíce zájemců.

V současné chvíli vrcholí přípravy 13. ročníku veletrhu neziskovek NGO Market, který se uskuteční v pátek 11. května 2012 v Národní technické knihovně v Praze. Veletrh představí na 200 organizací a nabídne pestrý doprovodný program, zahrnující workshopy, projekce dokumentárních filmů, živou hudbu, tematickou sekci věnovanou aktivnímu stárnutí a mnoho dalších aktivit.

Aktuální informace o NGO Marketu a dalších projektech Fora 2000 naleznete na webových stránkách nadace na www.forum2000.cz. Činnost Fora 2000 můžete průběžně sledovat také na Facebooku.