Budoucnost TikToku a jak komunikovat nejen v čase krize

Vítejte u dalšího vydání AMO newsletteru plného zajímavých témat! Projdeme si novinky ze světa technologií a podíváme se na to, jestli nás čeká zákaz sítě TikTok. Dále se zaměříme na důležitou tématiku energetické tranzice a bezpečnosti dodávek strategických surovin. A nakonec bychom Vás rádi pozvali na debatu projektu CERV, kde se budeme bavit o strategické komunikaci. Přejeme Vám příjemné čtení!

Factsheet Závislost EU na importu ruských surovin pro zelenou energetiku analytika Michala Čepelky odhaluje podobu závislosti EU na kritických surovinách z Ruska a zároveň se zabývá dopady případných výpadků dodávek ruských surovin do Evropy. V neposlední řadě ukazuje, jak ovlivnila ruská válka na Ukrajině vzájemný obchod s kritickými surovinami.

Blížíme se zákazu TikToku v USA. Tvrdé důkazy o předávání dat Číně ale chybí, říká pro podcast Czech Crunch analytička Nikoleta Nemečkayová.

Úřady prakticky v celém západním světě v posledních měsících věnují zvýšenou pozornost TikToku. Populární sociální síť postavená na krátkých videích, je totiž vlastněná čínskou společností ByteDance a podle mnohých zákonodárců představuje bezpečnostní riziko pro jednotlivé uživatele i celé státy. TikTok kritiku vytrvale odmítá a jeho šéf Shou Zi Chew se tento týden zpovídal i na slyšení v americkém Kongresu.

Přijďte s námi diskutovat o strategické komunikaci v České republice, zkušenostech z krizových situací během pandemie a války, ale i komunikaci mimo krize.  

Akce proběhne ve středu 19. 4. od 17h v Radiocafé Vinohradská 12.

Pro účast je nutná registrace, která bude potvrzena: https://bit.ly/StratComDebate.

Přijďte s námi diskutovat o strategické komunikaci v České republice, zkušenostech z krizových situací během pandemie a války, ale i komunikaci mimo krize.