Andrej Babiš a euro; řecká finanční tragédie; Čína ve východní Evropě

Vít Dostál a Kryštof Kruliš hodnotí v komentáři pro Roklen24 návrh ministra financí Andreje Babiše na pořádání lidového hlasování k otázce přijetí společné evropské měnyČtěte, proč se domnívají, že se nejedná o dobrý nápad.

Kryštof Kruliš komentoval pro Horizont ČT24 postupné oslabování řecké vlády Alexise Tsiprase pod tlakem zahraničních věřitelů a jeho vlastních nespokojených voličů. Podívejte se, jak vidí šance na odchod Řecka z eurozóny.

Jakub Kufčák se podílel na policy paperu hodnotícím stav Severoatlantické aliance rok před summitem ve Varšavě. Paper byl napsán pro slovenský Central European Policy Institute jako součást řady GLOBSEC 2015 policy papersPřečtěte si, co Kufčák společně s dalšími kolegy doporučuje členským státům NATO.

Jakub Záhora komentoval pro Euroskop cestu šéfky evropské diplomacie Federicy Mogheriniové na Blízký východČtěte, co podle něj za touto návštěvou Izraele a Palestiny stojí.

Alice Rezková a Václav Kopecký analyzovali pro web E15 čínské investiční aktivity v Bělorusku a UkrajiněPřečtěte si, proč se domnívají, že se Peking v budoucnu bude prioritně zaměřovat právě na region východní Evropy.

Michal Thim se vyjádřil pro server Wikistrat k čínské zahraniční politice v kontextu plánovanéhoplavebního kanálu ve střední AmericeČtěte, jestli je podle Thima Čína schopná narušit sféru vlivu Spojených států v Karibiku.

Václav Lídl pro Český rozhlas Plus komentoval ruskou podporu některých extremistických politických stran v Evropě. Poslechněte si, které politické subjekty představují trojské koně Ruska v EU.

Michal Lebduška napsal komentář pro Demokratický střed k vítězství Práva a spravedlnosti v polských prezidentských volbách. Přečtěte si, jak toto vítězství ovlivní plánované podzimní parlamentní volby v Polsku.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO