AMO novinky: jak dosáhnout rovného zastoupení žen a mužů v české zahraniční politice

Vánoce již klepou na dveře a my Vám zasíláme poslední novinky v tomto roce. Upozorníme Vás na novou brožuru, která se věnuje rovnosti žen a mužů v české zahraniční politice. Dozvíte se, co brání ženám dostat se do vedoucích pozic a jaká jsou možná řešení. Připomeneme si, kde všude jsme přednášeli o aktuálních tématech mezinárodní politiky. A nakonec pro Vás máme divadelní předvánoční tip.

Jak dosáhnout rovného zastoupení žen a mužů ve vnějších vztazích České republiky? A proč chybí ženy na vedoucích pozicích v české zahraniční politice?

Tomu se věnuje nová brožura Kristiny Šůsové, která vznikla za podpory Úřadu vlády ČR. Neadekvátní zastoupení žen v české zahraniční politice je způsobeno řadou překážek, které ženám stojí v cestě. Navrhuje proto pět hlavních doporučení, která napomohou jejich odstraňování.

Naši analytici a analytičky přednáší o zajímavých a aktuálních tématech po celé republice!

Nejčastěji jsme se zaměřovali na současnou situaci Ruska a Ukrajiny, úspěch měla ale také politika Blízkého východu. Během podzimu 2022 navštívil Pavel Havlíček  Svitavy a Ústí nad Orlicí, Tereza Soušková Kutnou Horu, Michal Lebduška v říjnu také Český Krumlov. V Příbrami přednášeli Michal Lebduška i Karolína Lahučká, včera se tam vydala Tereza Soušková přednášet o současném Rusku. Náš expert na Írán Matouš Hořčička se minulý týden věnoval malým i velkým v jedné z pražských škol. Máme radost, že je o naše přednášky zájem – tak snad příště i ve Vaší městské knihovně či škole!

Kulturní TIP: „Vítejte v jedinečné podívané napříč časem i prostorem.“

Dva spřátelené soubory Ujeto a Cylindr Vám budou vyprávět fantasmagorické příběhy dvou rodových linií, které vznikly na motivy knihy Alejandra Jodorowského „Kdeže ptáče nejlíp pěje!“. Na pozadí historických událostí se odehrávají lidské příběhy plné drsné reality, ale i poetických obrazů. Představení uvádí divadlo Kampa dne 19. 12. od 19:30.