AMO novinky: dopady energetické krize na české domácnosti

Výdaje za energie rostou a s nimi i počet domácností, které si je nemohou dovolit. V novém factsheetu se proto AMO věnujeme tématu energetické chudoby. Dále Vám představí nový projekt i jednoho z  nových analytiků. A nakonec je připraven i kulturní tip, který si můžete vychutnat v práci i ve vlaku.

Kvůli energetické krizi nedokáže řada domácností pokrýt výdaje na nezbytné energetické potřeby jako vytápění či ohřev vody. 

V jaké podobě aktuálně zažíváme tzv. energetickou chudobu v Česku? Koho u nás postihuje nejvíce? A jak by měla vypadat krátkodobá i dlouhodobá řešení? To se dočtete v novém factsheetu Kristiny Zindulkové

Chcete ovlivňovat směřování české klimatické politiky?

Přihlaste se do našeho nového projektu Aklimatizace. Je určený pro studenty a studentky vysokých škol i mladé profesionály a profesionálky, kteří se chtějí vzdělávat v tématech týkajících se klimatické krize. Naučíte se také, jak pro klima nadchnout ostatní.

Poznejte nové analytiky a analytičky!

Petr Čermák: Odborně se zabývá především politikou a bezpečností v regionu západního Balkánu. V jeho factsheetu se dozvíte více o přeměně energetiky v Bosně a Hercegovině, kterou brzdí politická nestabilita země a zájmy vnějších aktérů usilujících o ekonomický a politický vliv.

Mezinárodní festival dokumentárního filmu v Jihlavě je sice už za námi, vézt se na jeho vlně ale můžete dál! 

Na webu festivalu totiž najdete záznamy debat z filmových projekcí a Inspiračního fóra. Nás zaujala podnětná panelová diskuze z platformy Visegrad Accelerator o filmovém prostředí ve střední Evropě. Své postřehy sdíleli novináři a novinářky z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska.