AMO: novinky a pozvánky

Výzvy a možnosti české obranné politiky – z cyklu přednášky nejen pro seniory

Asociace pro  mezinárodní otázky na přelomu října a listopadu uspořádá ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 sérii přednášek na aktuální témata spojená s mezinárodním děním a českou zahraniční politikou.

14.11. 16:00 – 17:30, Česká bezpečnost – výzvy a možnosti české obranné politiky (Jakub Kufčák)

Víte, jak je nastavená česká obranná politika? O aktuálním stavu i problémech obrany se týkajících bude hovořit anylitik Jakub Kufčák.

Jak je česká armáda vybavená? Máme zastaralé zbraně? Funguje spolupráce mezi ČR a NATO? Na čem je postavená česká obranná strategie?

Přijďte, ptejte se, diskutujte.

Dále připravujeme tyto přednášky:

20.11. 10:00 – 11:30,Klimatické změny a my (Tomáš Jungwirth a Romana Březovská)

27.11. 10:00 – 11:30, Visegrádská spolupráce a její aktuální role v české politice (Vít Dostál) Vstup je zdarma. Drobné občerstvení zajištěno.

Jak dále pokračuje komplikované brexitové vyjednávání?

“Konzervativci dlouhodobě poukazují na to, že pokud by se k moci dostali labouristé Jeremyho Corbyna, vládli by pravděpodobně právě s podporou SNP, kterým by museli ustoupit slibem dalšího referenda. Pro voliče v Anglii by to mohl být argument ve prospěch konzervativců,” komentoval situaci v Británii pro Aktuálně.cz Kryštof Kruliš.

„Pokud vyhrají konzervativci a budou mít ve sněmovně většinu, pak si dokáži představit, že se na konci prosince a v lednu stihne přijmout veškerá potřebná legislativa, a nakonec i schválí výstupová dohoda,“ řekl  k situaci kolem brexitu pro EURACTIV.cz také Ondřej Mocek s tím, že pokud bude složení vlády trvat dlouho, nebo pokud konzervativci vládu vůbec nesloží a budou u vlády labouristé, může být potřeba další (v pořadí již čtvrtý) odklad.

DOPORUČENÍ: Priority České republiky v novém institucionálním cyklu a mechanismus jejich prosazování

Přečtěte si doporučení z kulatého stolu Národního konventu o EU, kterého jsem bylo AMO odborným garantem. Celková doporučení naleznete zde. Podkladový materiál je pak dostupný zde.