AMO novinky: 5 změn v přístupu k Východnímu partnerství

Jak změnit evropský přístup k Východnímu partnerství? Podle Pavla Havlíčka musí EU podstoupit pět zásadních změn, které pomohou zvýšit efektivitu a relevanci partnerství pro jeho samotné aktéry. O jaké změny jde? To se dozvíte v komentáři na Info.cz.

Debatovat o mezinárodní politice s námi můžete po celé republice! Naposledy jste nás mohli potkat v knihovně v Českém Krumlově, kterou navštívil náš analytik Michal Lebduška s přednáškou o kořenech ruské agrese proti Ukrajině. Měli byste zájem o podobnou přednášku ve Vašem regionu? Bližší informace a nabízená témata najdete na našem webu

Poznejte nové analytiky a analytičky: Matouš Hořčička

Odborně se zabývá především íránským ústavním systémem a právním přístupem Íránu k mezinárodní spolupráci. Jak vnímá aktuální vlnu protestů v Íránu? Přečtěte si rozhovor na webu  Lidovky.cz.

Zajímají Vás novinky ze světa vědy? Navštivte festival Týden Akademie věd ČRZahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Navštívit jej můžete až do neděle 6. listopadu 2022.