AMO na Colours a CGYPP slaví 15 let!

Potkejme se v Ostravě!

Chystáte se na letní hudební festival? My také! AMO můžete potkat na dvou diskuzích v rámci diskusního fóra MeltingPot na Colours of Ostrava. 

Ve čtvrtek 18. 7. si na Europe stage přijďte od 14:30 poslechnout panel Jak svoboda internetu (de)formuje společnost? s Magdalenou Pivodovou a od 16:00 diskuzi Globální závod: jsme v dobrém týmu?  s analytičkou Vendulou Kazlauskas a Petrem Boháčkem.

Czech-German Young Professionals Program oslavil 15 let

V červnu jsme spolu s partnery, donory a alumni oslavili 15. výročí jednoho z našich projektů – česko-německého programu pro mladé profesionály.

Za 15 let své existence jím prošlo více než 180 účastníků*nic z Česka a Německa. Oslava proběhla v rámci druhého semináře letošního ročníku CGYPP, jehož tématem je Czechia and Germany – Ready to Face Tomorrow’s Challenges Together?

Program je iniciován a financován Česko-německým fondem budoucnosti a Hanns Seidel Stiftung.

Více o programu zde

Podcast: Jaká bude klimatická politika EU v dalších pěti letech?

Během volební kampaně do nedávných voleb do Evropského parlamentu některé strany slibovaly změnu směru a přehodnocení zelené politiky EU.

Je to vůbec v nově zvoleném složení EP reálné? Bude EU méně “zelená”? Co naznačuje výsledek voleb a rozdělování klíčových pozic v unijních institucích? 

Poslechněte si podcast Evropa zblízka, kde naše analytička Vendula Kazlauskas tato témata vysvětluje.