AMO: MapInfluenCE

Aktuality o maďarských parlamentních volbách, summitu mezi EU a Čínou, ruských dezinformacích šířených Čínou a slovenském plánu pro boj s hybridními hrozbami.

To vše najdete v newsletteru MaiInfluenCe zde

CO VÁM MOHLO UNIKNOUT

O summitu mezi EU a Čínou a potenciálních dopadech ruské invaze na Ukrajinu na jejich vzájemné vztahy mluvila v podcastu Hospodářských novin vedoucí projektu MapInfluenCE Ivana Karásková.  

Poslední vývoj v rusko-ukrajinských vztazích, pokrok v mírových vyjednáváních a bezpečnostní situaci vysvětlil pro ČT24 náš analytik na Rusko Pavel Havlíček.

Pavel Havlíček také přispěl do série doporučení, jak se efektivněji vymanit z ruského vlivu v některých oblastech v České republice i v rámci EU.

„Putin a jeho lidé nemohou pozabíjet všechny, kteří jsou spojeni s opozicí, těch jsou tisíce, desetitisíce. Financují Navalného fond, podporují ho. Ale to, že právě Navalného otráví a pak zatknou, je ten signál, který posílají dovnitř společnosti, aby lidé raději byli zticha a drželi krok,“ uvedl Pavel Havlíček v rozhovoru pro Blesk.  

O čínském postoji k válce na Ukrajině mluvil náš analytik Filip Šebok v podcastu Novinky.cz

Náš slovenský analytik Matej Šimalčík hovořil o ekonomickém a politickém vlivu Číny ve střední Evropě a o přístupu Číny k ruské agresi na Ukrajině v CDI Talks, diskusi pořádané Centrem pro demokratickou integritu. 

Matej Šimalčík také okomentoval přijetí Akčního plánu koordinace boje proti hybridním hrozbám na Slovensku v podcastu Aktuality.sk.