AMO hodnotí české předsednictví v Radě EU

Jak naši analytici a analytičky hodnotí české předsednictví v Radě EU? Vít Dostál a Vendula Kazlauskas v komentáři rekapitulují úspěchy i úskalí, kterým ČR čelila. Pavlína Janebová a Pavel Havlíček hodnotili východní politiku a přístup k Rusku. A nakonec náš Klimatým připravil přehled toho, jak se Česko postavilo k probíhající energetické krizi a k otázkám klimatické změny.

V novém čísle časopisu Mezinárodní politika najdete dva výstupy našich analytiček, které se věnují energetice.  Jak bychom měli přistupovat k dekarbonizaci a proč už nestačí prioritizování „vedlejších škod“ využívání fosilních paliv? O tom se dočtete v komentáři Romany J. Březovské. A jak si vedou jednotlivé evropské země během energetické krize? O energetické chudobě v Evropě pojednává příspěvek Kristiny Zindulkové.

Ke stažení zde.

Kolik utrácejí na sociálních sítích kandidáti ucházející se o prezidentský post? Jak si vedou jednotlivé prezidentské kampaně na sociálních sítích META? To se dozvíte v analýzách Pavla Havlíčka a Ondřeje Cakla, které připravili na základě dat Transparency International. K nalezení zde a zde.

Už jen do neděle můžete navštívit zajímavou výstavu V kroužcích dýmu, která do centra pozornosti staví význam kuřáckých atributů v dílech umělců z přelomu 19. a 20. století. Ukazuje, jak tento typ zobrazení vypovídal o proměně tradičně vnímaného umělce v nezávislého tvůrce.