AMO aktuálně, nové články, publikace, mediální výstupy

Desatero pro lepší porozumění a čelení dezinformacím

Skupina expertů představuje iniciativu sloužící k lepšímu pochopení a zvládání dezinformací v Česku

Digitální technologie a umělá inteligence v kontextu dvojí tranzice

28. ledna 2022 se uskutečnil další kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii, tentokrát na téma digitálních technologií a umělé inteligence v kontextu dvojí tranzice. O tématu diskutovali zástupci státní správy, vzdělávacího sektoru, podnikatelské sféry, sociální partneři a další pozvaní hosté. Odborným garantem tohoto kulatého stolu byla Asociace pro mezinárodní otázky.

Fit for 55: co by měl každý vědět o evropském klimatickém balíčku

V průběhu loňského července byl představen balíček legislativních návrhů s názvem Fit for 55. Tento soubor 13 zákonných opatření má umožnit splnění našeho společného závazku pro rok 2030, tj. snížení emisí skleníkových plynů o 55 % v porovnání s rokem 1990, formou plynulé transformace hospodářství EU.

Výstupy z médií

 „Čínský systém funguje na sledování, chce mít vše pod kontrolou, obavy z aplikace jsou namístě, jednorázový mobil je bezpečnostní minimum. Od první olympiády v Číně se čekalo, že to bude milník a země se otevře reformám, ale režim se vydal opačnou cestou, dnes žádná očekávání nejsou,“ říká analytik Filip Šebok na DVTV s Martinem Veselovským

Jak se s novou vládou změní přístup České republiky k desinformacím? Jaká opatření by kabinet Petra Fialy měl přijmout? A jaké změny Česká republika potřebuje udělat, abychom v další (dez)informační krizi již obstáli lépe? Přečtěte si komentář analytika Dominika Presla pro Deník N.

„Věštění občanské války se může stát sebenaplňujícím proroctvím,“ říká analytik Matěj Jungwirth v článku „Spojené státy nad propastí“ na portálu Deník Referendum, který reflektuje současnou úroveň důvěry v americkou demokracii, mimo jiné ve světle útoku na americký kapitol v lednu 2021. 

AMO Talks: Co pro Peking znamenají olympijské hry?

Po únorových zimních olympijských hrách se Peking stane prvním městem na světě, které pořádalo letní i zimní olympiádu. Blížící se zahájení ale plní titulky novin hlavně diplomatickým bojkotem olympiády některými státy, porušováním lidských práv v Číně, zmizením slavné tenistky nebo pandemickými opatřeními. O tom, jak do přípravy olympiády zasahuje dění v mezinárodních vztazích nebo co si od ní Čína slibuje, bude mluvit analytik Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Filip Šebok při další diskuzi z cyklu “AMO Talks”.

AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž v PR týmu

Hledáš co dělat po zkouškovém a chceš získat zajímavé pracovní zkušenosti? Do našeho akčního PR týmu totiž hledáme stážistu nebo stážistku! Máš originální nápady a grafické cítění? Baví Tě práce se sociálními sítěmi? Zajímá Tě problematika mezinárodních vztahů a politologie? V tom případě se neváhej přihlásit!