Agora CE slaví v Bosně a Hercegovině desetileté výročí se svými vzdělávacími projekty na posílení demokracie.

Agora CE působí v balkánské zemi se svými vzdělávacími projekty na posílení demokracie již celou dekádu. Co přesně se pod jejími edukačními aktivitami skrývá, jak jsou úspěšné a proč jsou v centru dění právě mladí lidé?

Ranní slunce ohřívá kromě ulic bosenského městečka Mostaru také tváře studentů místní střední školy. Je deset hodin dopoledne, probíhá výuka. Ale místo sezení v lavicích se procházejí společně se starostou po svém městě a baví se o tom, co jim jako mladým lidem chybí. A nezůstávají jen u nápadů. Během následujících týdnů studenti připraví a zrealizují sami vlastní komunitní projekt. I takto může vypadat škola – pokud se vyučování odehrává pod taktovou Agory. 

Poslední z projektů, které Agora ve spolupráci s partnerskou organizací ze Sarajeva AEOBiH díky grantu z Ministerstva zahraničních věcí ČR v balkánské zemi momentálně realizuje, se jmenuje Mladí hrdinové – posílení mladých mužů a žen na místní úrovni v Bosně a Hercegovině. Cílem je vyzbrojit středoškolské studenty a jejich učitele dovednostmi, na které během běžného vyučování nezbývá čas a ukázat, že stav demokracie je něco, co má ve svých rukou každý.

Celý článek si můžete přečíst zde.