Agora CE: novinky ze světa participativního rozpočtování

Chcete vědět, která města v České republice už mají participativní rozpočet? Kolik do něj v minulém roce vložili prostředků a jaké jsou odezvy ze strany občanů?  Zajímá Vás, jak si na tom stojí zrovna Váš participativní rozpočet v porovnání s ostatními? Rok se s rokem sešel a my Vám opět přinášíme přehled nejdůležitějších údajů za rok 2019 společně s aktualizovanou mapou měst a obcí, kde participativní rozpočet proběhl.

Participativní rozpočet je bez pořádné webové prezentace jako třínohý kůň. Po několika letech zkušeností jsme vytvořili novou webovou šablonu pro města. Dali jsme si práci s řadou vychytávek a funkcionalit běžících v pozadí, které ocení zejména koordinátoři spolupracující na kontrole realizovatelnosti s úředníky. Občané pak ocení přehlednost výsledků a realizace předchozích ročníků. Celý web si můžete projít na tomto odkazu. Líbí se Vám? Pomůžeme Vám ho naklonovat.

1. krajský participativní rozpočet

Prvenství v zavedení krajského participativního rozpočtu v ČR si nárokuje Středočeský kraj! Rada středočeského kraje v lednu uvolnila 50 MILIÓNŮ, o kterých budou rozhodovat občané. Podívejte se na stránky ,,Můj kraj” a zjistěte, jak se tento participativní grantový systém chystá.


Nabízíme mimo jiné:
  • Metodické materiály vedení participativního rozpočtu ke stažení
  • Komplexní asistenci obcím a dílčí konzultace ohledně zavádění participativního rozpočtu a také konzultace pro již probíhající projekty
  • Informační servis o novinkách ohledně participativního rozpočtu.