Agenda pro českou zahraniční politiku 2015 – Pozvánka

Vážení zájemci o mezinárodní dění, milí přátelé a příznivci AMO, dovolujeme si Vás pozvat na prezentaci naší výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2015.

“Rok 2014 byl v mezinárodní politice jedním z nejdramatičtějších od konce studené války. Jasně se ukázalo, nakolik iluzorní byla představa, že ČR se velké mezinárodní otázky příliš netýkají. Ruská agresivní politika vedoucí k anexi Krymu a asymetrické válce na východní Ukrajině, vzestup Islámského státu či rekordní vlny uprchlíků na hranicích EU znamenají, že hlavními výzvami pro českou společnost dnes již nemohou být pouze ekonomická prosperita či boj s korupcí. Jak trefně prohlásil ministr Zaorálek, nastala hodina diplomacie, kdy je budoucnost české společnosti úzce propojena se zahraniční politikou.”
– citace z Agendy pro českou zahraniční politiku 2015

V pondělí 23. března vyjde nová Agenda pro českou zahraniční politiku 2015. Rádi bychom Vás pozvali na její prezentaci, které se zúčastní v roli komentátorů Petr Drulák a Jiří Schneider. AMO každoročně hodnotí zahraniční politiku České republiky, včetně udělování známek v jednotlivých oblastech, a zároveň formuluje doporučení do budoucna. Agendy z předchozích let jsou k dispozicizde.

Prezentace Agendy pro českou zahraniční politiku 2015

Představení publikace:

Vít Dostál, ředitel Výzkumného centra AMO, editor Agendy
Jakub Eberle, analytik Výzkumného centra AMO, editor Agendy

Komentující hosté:

Petr Drulák, náměstek ministra zahraničních věcí ČR
Jiří Schneider, bývalý náměstek ministra zahraničních věcí ČR

Čas a místo konání:

pondělí, 23. března 2015, 17:00
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1

Pracovní jazyk:
čeština

Potvrzení účasti:
registrace@amo.cz

Diskutujte s námi o Agendě na Twitteru pod hashtagem #AMOagenda.


Facebook AMO
Twitter AMO
You Tube AMO